Ile kosztuje strona internetowa?

Wycena strony internetowej nie jest tak prosta jakby się mogło wydawać. W branży działam od ponad 8 lat, w tym czasie zrealizowałem blisko 120 stron internetowych wszystkich typów i rozmiarów. Ale do tej pory, nadal nie mogę w szybki sposób odpowiedzieć na to pytanie. Niemniej jednak robiąc wycenę strony dla moich klientów biorę pod uwagę kilka aspektów, które wpływają na cenę finalną.

Co wpływa na cenę strony internetowej

Po pierwsze, zanim przejdę do czynników, które przekładają się na cenę strony internetowej należy wyjaśnić podstawową kwestię. Strona internetowa to usługa – a nie jak powszechnie się uważa produkt. Strony internetowe są tworzone pod każdego klienta indywidualnie, nie są produktem masowym. Każdy projekt musi zostać dokładnie rozplanowany. Muszą być uwzględnione między innymi takie czynniki jak branża, w której działa zleceniodawca, jego grupa docelowa oraz jak wykonać projekt graficzny aby ułatwić użytkownikom poruszanie się po stronie a finalnie dokonanie zakupu. Wyjaśnienie tej kwestii klientowi jest bardzo ważne. Oczywiście można zaproponować taki sam typ strony, w tej samej kolorystyce, funkcjonalności i cenie – tylko wymiana grafik, klientowi z branży usługowej (np. zakład kosmetyczny) oraz produkcyjnej (np. producent garaży blaszanych). Ale czy takie podejście do klienta jest właściwe? Sam sobie odpowiedz na to pytanie.

Potrzeby klienta – wygląd i funkcjonalności strony internetowej
Każdy klient to inna osobowość, reprezentuje inne potrzeby, inną branżę etc. I to należy brać przede wszystkim pod uwagę proponując projekt strony internetowej. Są klienci, którzy doskonale wiedzą czego oczekują, inni liczą na fachowe doradztwo. Niezależnie od typu klienta należy wypracować rozwiązanie, które przyniesie mu korzyści.

Jeżeli projektujemy stronę prostą, składającą się z 5-6 podstron, z prostymi funkcjonalnościami jak galeria, formularz, mapka dojazdu nie będziemy mieli z nią bardzo dużo pracy. Takie strony są z reguły najtańsze i najszybsze w realizacji. Jeśli jednak trafi nam się klient, który potrzebuje rozbudowanej stron internetowej z systemem CMS, podpięciem płatności online, dla którego mamy przygotować tekst SEO, logotyp, szatę graficzną etc. to oczywistym jest, że nasze zaangażowanie czasowe – a co za tym idzie cena -będzie wyższe.

„Strona internetowa to usługa, nie produkt”

Ustalając cenę strony internetowej biorę pod uwagę takie czynniki jak:

  • mapa witryny, a co za tym idzie rozmiar strony
  • funkcjonalności jakie mają zostać wdrożone
  • czy strona ma posiadać system CMS
  • czy klient posiada logotyp/czy chce go stworzyć
  • czy klient ma tekst/czy zleca nam przygotowanie tekstu SEO
  • czy klient posiada zdjęcia/grafikę

Ceny stron internetowych w Krakowie wahają się od tysiąca do kilkunastu tysięcy złotych. Cena strony uzależniona jest, jak już wspomniałem od potrzeb klienta.

Potrzebujesz strony internetowej?
Dobrze trafiłeś! Znamy się na tym doskonale. Skontaktuj się z nami;

Tel. +48 600 759 357
Mail: biuro@zenjo.pl

ZAPYTAJ O WYCENĘ!