Pozycjonowanie w Czechach

Pozycjonowanie Czechy

Pozycjonowanie w organicznych wynikach wyszukiwania oraz kampanie linków sponsorowanych.

Czechy są trzecim największym odbiorcą towarów wytwarzanych w Polsce. Polskie meble, żywność, odzież oraz inne produkty są chętnie kupowane przez naszych południowych sąsiadów. Eksport do Czech z roku na rok notuje wzrost. Ocenia się, że w ciągu pięciu lat Czesi wyprzedzą Anglików i zajmą drugie miejsce, zaraz za Niemcami wśród narodów najchętniej sięgających po polskie produkty. Dlatego pozycjonowanie w seznam oraz pozycjonowanie w google.cz jak również kampanie linków sponsorowanych w czeskich wyszukiwarkach są świetnym sposobem na wypromowanie firmy za południową granicą.

 

 

pozycjonowanie czechy

Specyfika pozycjonowania w Czeskich wyszukiwarkach

Pozycjonowanie w Czechach należy dobrze zaplanować. Główne czeskie wyszukiwarki internetowe, seznam.cz oraz google.cz dzielą się rynkiem mniej więcej po połowie. Jeśli chcesz dotrzeć do ludzi młodych radzimy postawić na pozycjonowanie w google.cz oraz kampanie AdWords. Kampanie Sklik w seznam.cz oraz pozycjonowanie w seznam, zalecamy firmom, które celują, w klienta 40+.

pozycjonowanie w czechach
pozycjonowanie w czechach

Oprócz pozycjonowania w Czechach oraz kampanii linków sponsorowanych, kolejnym dobrym posunięciem reklamowym jest dodawanie ogłoszeń do czeskich portali. Są one bardzo popularne - zwłaszcza wśród osób korzystających z wyszukiwarki seznam, która posiada swoje własne portale ogłoszeniowe.

Pozycjonowanie w Czechach - czy warto?

 

Odpowiedź na to pytanie brzmi: oczywiście, że tak! Jak wspominaliśmy na wstępie, Czesi awansowali na trzecią pozycję wśród największych odbiorców polskich towarów. Mało, mają szansę stać się wiceliderami. Nasi sąsiedzi z południa szybko pną się w górę. Wyprzedzili ponad sześciokrotnie większą pod względem ludności Francję, która spadła z drugiego miejsca, jakie miała w 2010 r., na miejsce czwarte – wynika z najnowszych danych GUS. Przed nimi jest tylko Wielka Brytania i Niemcy. Przy tym Czesi mają szansę wspiąć się jeszcze o oczko wyżej, jeśli ich import z naszego kraju tylko nieco przyspieszy, bo jest on mniejszy od angielskiego o zaledwie 152 mln euro.

POLSKIE HITY EKSPORTOWE DO CZECH

 • Branża spożywcza: Żywiec (eksport piwa), Lech (eksport piwa), Bakoma Sp. z. o. o. (nabiał). Wedel (słodycze), DROB S. A. (drób)
 • Branża elektroniczna: Electro World
 • Branża meblarska: Forte
 • Branża artykułów dziecięcych: Cobi (producent klocków)
 • Branża odzieżowa: VISTULA GRUP S. A. , koncern LPP, Tatuum, CCC, Ryłko, Alpinus, Sun Suits, Kler, Vox

Wymienione powyżej firmy już zdobyły Czeski rynek chcesz do nich dołączyć?

Reklama polskich firm w czeskich wyszukiwarkach internetowych

Pozycjonowanie, kapanie linków sponsorowanych, ogłoszenia w czeskich portalach, wpisy do czeskich katalogów

Pozycjonowaniem w czeskich wyszukiwarkach zajmujemy się od 2011 roku. W tym czasie obsłużyliśmy kilkadziesiąt firm z różnych branż, które skorzystały z pozycjonowania, kampanii linków sponsorowanych, ogłoszeń oraz wpisów od czeskich katalogów. Ofertę naszych usług dotyczącej promowania firmy w Czechach znajdą państwo poniżej.

 • Czeska strona internetowa

  strony responsywne krakówStrona internetowa w języku czeskim jest niezbędna jeśli myślimy o reklamowaniu firmy u naszych południowych sąsiadów. Oferujemy nowoczesne i funkcjonalne strony internetowe zoptymalizowane pod czeskie wyszukiwarki internetowe. W ramach naszej oferty dotyczącej strony internetowej nasi klienci otrzymują;

   

  • domenę .cz (rok gratis!)
  • hosting na współdzielonym serwerze (rok gratis!)
  • założenie kont w portalach społecznościowych (google+, facebook)
  • pełną optymalizację SEO w języku czeskim
  • założenie skrzynki mailowej

  Jeśli chcą Państwo poznać więcej szczegółów dotyczących naszych działań, przy tworzeniu stron internetowych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: strony internetowe.

 • Pozycjonowanie w Czechach

  pozycjonowanie stron internetowychPozycjonowanie w czeskich wyszukiwarkach internetowych - seznam.cz, google.cz - jest procesem stopniowy, zwłaszcza po ostatnich zmianach algorytmów. Naszym klientom oferujemy bezpieczne pozycjonowanie w czechach, dlatego średni czas wypozycjonowania strony do top 10 wynosi miesiąc do trzech. W ramach pozycjonowania strony internetowej w Czechach, klientom, którzy podpiszą z nami umowę oferujemy darmowy audyt strony - dostarczy on informacji jak strona jest przygotowana do pozycjonowania, czy nie zawiera błędów, które utrudnią pozycjonowania, stopień indeksacji w seznam.cz itd.

  Nasi klienci otrzymują tygodniowe oraz miesięczne raporty. Pozycjonowanie strony w Czechach opieramy na pięciu elementach:

  • określenie fraz kluczowych
  • przygotowanie strategi
  • określenie celów krótko-  i długo- terminowych
  • realizacja strategii
  • raportowanie

  Chcesz pozycjonować swoją stronę w Czechach? Zgłoś się do nas!

 • Kampanie linków sponsorowanych

  Kampanie google AdwordsKampanie linków sponsorowanych w seznam.cz (sklik) oraz google.cz (AdWords) są świetnym rozwiązaniem jeśli zależy nam na natychmiastowych wynikach. Efekty widać natychmiast po skonfigurowaniu kampanii. Niebywałą zaletą tej formy reklamy jest możliwość targetowania kampanii. Można również zarządzać kosztami - klient sam decyduje ile chce wydać w danym miesiącu na kampanię. W ramach obsługi kampanii sklik oraz AdWords naszym klientom oferujemy:

  • dobór fraz kluczowych
  • konfigurację kampanii
  • przygotowanie tekstów reklamowych
  • tygodniowe raportowanie

  Dla klientów, którzy wcześniej nie korzystali z AdWords dla czeskiej strony dajemy kupon o wartości 200 zł gratis!

 • Ogłoszenia w czeskich portalach i wpisy w czeskich katalogach

  pozycjonowanie czechyW Czechach portale ogłoszeniowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Przyczyną tego jest, że Czeski internet zaczynał funkcjonować w oparciu o seznam.cz, który notabene jest zbiorem katalogów. Portale ogłoszeniowe dają wymierne korzyści. Oprócz reklamy kontentowej (content marketing), w ogłoszeniach możemy zamieszczać linki do naszej czeskiej strony. Dzięki temu pozytywnie wpływamy na wzrost jej pozycji w wyszukiwarkach.

  Oferujemy:

  • zamieszczenie ogłoszeń w czeskich portalach
  • zamieszczanie wpisów w czeskich spisach firm
  • zamieszczanie wpisów w czeskich katalogach SEO (link building)

  Cenę uzależniamy od liczby dodań.

   

Chcesz reklamować swoją firmę w Czechach?

Dobrze trafiłeś! Znamy się na tym doskonale. Skontaktuj się z nami;

Tel. 600 759 357

E-mail: biuro@zenjo.pl

Udzielimy wszelkich informacji i przygotujemy strategię dla Ciebie.